ژنراتورهای صنعتی توضیح داده شده: اندازه، رتبه بندی وظیفه و انتخاب موتور
2026-10-02
پرس و جوی 400 کیلووات تا زمانی که به سه سوال پاسخ داده شود ساده به نظر می رسد: بزرگترین موتور موجود در سایت چیست، اتاق کارخانه در ماه جولای چقدر گرم می شود، و چه کسی دستگاه را در 90 کیلومتری نزدیکترین شهر سرویس می دهد؟ این پاسخها امتیاز مورد نیاز را بین 20 تا 40 درصد در یک جهت یا جهت دیگر تغییر میدهند و موتور متعلق به فریم را تغییر میدهند.
نتیجه گیری اول: امتیاز کیلووات را از مشخصات بار اندازه گیری شده بگیرید، نام تجاری موتور را از چرخه کار، کیفیت سوخت و پوشش خدمات محلی بگیرید، و دینام را به عنوان کم خطرترین سه تصمیم در نظر بگیرید. محفظه، پانل کنترل، سوئیچ انتقال و پایه بسته بندی شده در اطراف این گزینه ها بسته بندی می شوند.
یادداشتهای زیر از سازندهای است که مجموعههای دیزل ژنراتور از ۷ کیلووات تا ۲۵۰۰ کیلووات را در اطراف موتورهای کامینز، ویچای، یوچای، شانگهای دیزل و دوتز میسازد، بنابراین نمونهها به جای استفاده از دستگاههای قابل حمل مصرفکننده، به سمت کارهای صنعتی و آماده به کار متمایل هستند.
صنعتی، آماده به کار یا پرایم: برچسب رتبه اول است
"ژنراتور صنعتی" یک استاندارد ساخت و یک وظیفه را توصیف می کند، نه اندازه. سه فاز، خنککننده مایع، لغزنده یا سایبان، ساخته شده بر اساس ISO 8528 با صفحه کنترلی که مجموعه را در هنگام خرابی شبکه راهاندازی میکند: یک واحد 24 کیلوواتی روی پایه فولادی با این توضیحات مطابقت دارد، و همچنین یک مجموعه کانتینری با ظرفیت 1320 کیلووات.
برچسبی که قیمت، گارانتی و عمر سرویس را تعیین می کند، رتبه بندی وظیفه است. فریم دینام یکسان را می توان تحت سه برچسب مختلف فروخت و تفاوت بین آنها بر حسب ساعت در سال و میزان اضافه بار اندازه گیری می شود.
رتبه بندی وظایف ISO 8528 و روشی که معمولاً در پروژه های صنعتی اعمال می شود.
دو خطای خرید به دنبال دارد. خرید یک مجموعه درجه بندی درجه یک برای پوشش دو قطع برق در سال، هزینه قابلیتی را که هیچکس استفاده نمی کند، پرداخت می کند. خرید مجموعه ای با درجه آماده به کار برای شیفت های روزانه دوازده ساعته، ماشین را از اساس طراحی خود عبور می دهد و به تامین کننده دلیل موجهی برای امتناع از ادعای گارانتی می دهد.
اندازه بار، نه پلاک نام
لیست بار را قبل از بودجه بسازید. کیلووات جاری هر بار، ضریب توان و جریان راه اندازی هر موتور را ثبت کنید. ارقام آغازین قاب را در اکثر گیاهان تعیین می کنند.
موتورهای مستقیم روی خط تقریباً 6 تا 8 برابر جریان بار کامل در ثانیه های اول می کشند.
راه اندازی ستاره-دلتا آن را به حدود 2.5 تا 3 برابر کاهش می دهد.
استارترهای نرم 2.5 تا 3.5 بار و فرکانس متغیر بین 1.1 تا 1.5 برابر امتیاز موتور فرود می آیند.
سپس بارها را ترتیب دهید. راه اندازی بزرگ ترین موتور در ابتدا و اضافه کردن بارهای کوچکتر پس از آن، افت ولتاژ را در حدی نگه می دارد که اکثر درایوها و PLC ها می پذیرند. به عنوان یک قانون سرانگشتی، هر مرحله را تقریباً 25 تا 35 درصد از رتبه بندی تنظیم شده نگه دارید، مگر اینکه سازنده رفتار گذرا بهتری را به صورت نوشتاری تأیید کند.
شرایط سایت دستگاه را ضعیف می کند. ارتفاع بالای حدود 1000 متر و دمای محیط بالای 40 درجه سانتیگراد باعث کاهش خروجی موتور و خنک کننده دینام می شود، بنابراین یک مجموعه 400 کیلوواتی مشخص شده برای یک نیروگاه ساحلی خنک می تواند مانند یک واحد 350 کیلوواتی در یک فلات رفتار کند. به جای اعمال یک درصد عمومی، منحنی کاهش قیمت را بخواهید.
با ارقام عملکرد الکتریکی در نقل قول نیز موافق باشید: تنظیم ولتاژ حالت پایدار، تنظیم فرکانس، انحراف گذرا و زمان بازیابی. افت 10 تا 15 درصدی که در عرض چند ثانیه بهبود مییابد در یک ست خوب طبیعی است. افت 25 درصدی که باقی می ماند یک علامت هشدار برای هر چیزی الکترونیکی در اتوبوس است. اگر این اولین مطالعه بار شما است، یک بررسی ساختاریافته از نحوه انتخاب مجموعه دیزل ژنراتور قبل از دعوت از تامین کنندگان به نقل قول، یک بررسی معقول است.
محدوده 7 کیلووات تا 2500 کیلووات در واقع چه چیزی را پوشش می دهد
نام تجاری موتور تنها بزرگترین متغیر در یک مجموعه دیزل است. قیمت خرید، سوخت سوخت، فواصل سرویس، زمان تحویل قطعات یدکی و استاندارد آلایندگی که واحد را می توان تحت آن ثبت کرد، تعیین می کند. خروجی 400 کیلووات را می توان از چندین خانواده موتور بسیار متفاوت بدست آورد، و انتخاب بین آنها به همان اندازه که یک تصمیم فنی است، یک تصمیم تجاری است.
سری مجموعه دیزل ژنراتور بر اساس خانواده موتور، با مدل هایی که در حال حاضر برای هر یک منتشر شده است.
سری موتور
مدل های فهرست شده (کیلووات)
نکات کاربردی
دانگ فنگ کامینز
30، 132، 250، 400
قاب های فشرده، رایج در اتاق های آماده به کار
چونگ کینگ کامینز
260، 360، 500، 600
قاب صنعتی سنگین تر، تحمل بیشتر برای ساعات بالا
دیزل شانگهای
34، 150، 400، 800
هزینه خرید کم، عرضه گسترده قطعات داخلی
ویچای پاور
140، 180، 400، 800
شبکه خدمات متراکم، ارقام سوخت خوب
گوانگشی یوچای
360، 400، 900، 1000
مناسب برای کارکرد انرژی اولیه طولانی مدت
دوتز
24، 128، 160، 180
واحدهای جمع و جور برای اتاق های تنگ گیاه
چونگ کینگ پانگو
1320
دستگاه تک فریم بزرگ برای صنایع سنگین
همپوشانی در آن جدول ارزش مطالعه دارد. باند 400 کیلووات در چهار سری از هفت سری ظاهر می شود، بنابراین یک خریدار با بار ثابت می تواند یک شش سیلندر جمع و جور در برابر یک قاب 13 لیتری سنگین تر با همان خروجی وزن کند. قیمت، سوخت سوخت و فاصله تعمیرات اساسی همه با این انتخاب حرکت می کنند.
بیش از 900 کیلووات اولویت ها تغییر می کند. این ماشینها معمولاً به عنوان نیروی اصلی برای معادن، سالنهای داده یا کارخانههای پردازش کار میکنند، بنابراین عمر باربری، ظرفیت خنککننده و دسترسی به خدمات بیش از چند درصد در سفارش خرید اهمیت دارند.
در بالای محدوده، یک فریم 1320 کیلوواتی اغلب یک خط فرآیند کامل را حمل می کند. اشتباه گرفتن این رتبه را نمی توان بعداً با پیچ کردن ماشین دوم بدون بازسازی تابلو برق و سیستم سوخت برطرف کرد.
واقعیت خدمات معمولاً بحث برند را حل می کند. خانواده های خانگی مانند مجموعه ژنراتور ویچای پاور تمایل دارند در دسترس بودن قطعات و تراکم تکنسین برنده شوند، در حالی که موتورهای وارداتی ممکن است در ساعات بین تعمیرات اساسی برنده شوند. اگر نزدیکترین تکنسین آموزش دیده دو روز با ماشین فاصله داشته باشد، هر دو بحث از بین می روند.
بالاترین امتیاز فهرست شده در هر سری موتور، به کیلووات. کمترین مدل منتشر شده در کل محدوده 24 کیلووات است و وسیع ترین مدل بین 30 کیلووات تا 400 کیلووات است.
اعدادی که قبل از تأیید دیتاشیت باید تأیید شوند
نقل قول های صنعتی به ندرت عمداً اشتباه می شوند. آنها به طور پیش فرض مبهم هستند. همان شکاف ها بارها و بارها ظاهر می شوند، بنابراین هر یک از آنها را به صورت مکتوب بخواهید.
نکات برگه داده ارزش تایید به صورت کتبی را دارند، با مقادیر صنعتی معمولی و ریسکی که هر کدام به همراه دارد.
پارامتر
ارزش صنعتی معمولی
اگر مبهم بماند چه اشکالی دارد
رتبه بندی basis
ESP، PRP یا COP در مظنه ذکر شده است
اختلافات مربوط به گارانتی و دستگاه کم اندازه
تنظیم ولتاژ و فرکانس
حالت پایدار نزدیک به 1±٪، بازیابی در عرض چند ثانیه
درایوهای خاموش، خطاهای PLC، پچ پچ کنتاکتور
مصرف سوخت
لیتر در ساعت با بار 50، 75 و 100 درصد
بودجه های عملیاتی بر اساس بهترین رقم ساخته شده است
سطح صدا
65 تا 75 دسی بل (A) در 7 متر برای مجموعه سایبان
رد مجوزها و شکایات همسایگان
استاندارد انتشار
استاندارد اعلام شده برای کشور مقصد
تایید یا ثبت سایت مسدود شده است
ابعاد و جرم
در برابر درها، جرثقیل ها و محدودیت های حمل و نقل بررسی شده است
دکلمه تغییر قیمت پس از تحویل
هزینه های جاری: آنچه فاکتور نشان نمی دهد
قیمت خرید کوچکترین بخش از هزینه ده ساله در یک سایت پرقدرت است. یک تقسیم شاخص برای مجموعهای که چندین هزار ساعت در سال کار میکند، تقریباً نیمی از کل سوخت، هزینه سرمایه کمتر از یک سوم، تعمیر و نگهداری و قطعات یدکی را حدود یک ششم، و بقیه را در نصب و تابلو برق قرار میدهد.
تجهیزات سرمایه ای: حدود 28٪
سوخت: حدود 47%
تعمیر و نگهداری و لوازم یدکی: حدود 15٪
نصب و تابلو: حدود 10%
دو پیامد عملی به دنبال دارد. اولاً، مصرف سوخت خاص نزدیک به 70 تا 80 درصد بار کمتر است، بنابراین یک مجموعه 500 کیلوواتی که 150 کیلووات ثابت را حمل می کند، سوخت بیشتری را در هر کیلووات ساعت نسبت به یک ماشین 200 کیلوواتی با اندازه صحیح می سوزاند و به اندازه کافی سرد کار می کند تا اگزوز را خیس کند. دوم، مجموعهای که اغلب کار میکند باید برای دسترسی به خدمات انتخاب شود: زمانبندی فیلتر و انژکتور، و فاصله تا نزدیکترین تکنسین آموزشدیده، بیش از ده سال هزینه بیشتری نسبت به چند درصد در سفارش خرید دارد.
سایت های آماده به کار برعکس هستند. اگر دستگاه 60 ساعت در سال کار کند، هزینه اول، قابلیت اطمینان راه اندازی و تعمیر و نگهداری باتری غالب است و کیفیت سوخت بیش از یک تفاوت بازده نهایی اهمیت دارد.
خطرات تدارکات ارزش نوشتن در قرارداد را دارد
تعریف رتبه بندی: هر دو قیمت ESP و PRP را در مواردی که وظیفه نامشخص است بپرسید، زیرا شکاف بین آنها نشان می دهد که چقدر فضای سر را پرداخت می کنید.
شاهد تست بار در بارهای 25، 50، 75 و 100 درصد با گزارش و منحنی مصرف سوخت پیوست شده است.
لیست قطعات یدکی با زمان های سرب برای انژکتورها، فیلترها، تسمه ها، سنسورها و بردهای کنترل.
راه اندازی، آموزش اپراتور و اولین بازدید از خدمات در قیمت گنجانده شده است، به عنوان گزینه ذکر نشده است.
مجموعه مستندات: گواهی تست، نمودارهای سیم کشی و لوله کشی، کتابچه راهنمای صفحه کنترل و گواهینامه های سیستم مدیریت.
گارانتی هم در ماه ها و هم در ساعات کار بیان شده است، زیرا این دو محدودیت در وظیفه توان اولیه بسیار متفاوت عمل می کنند.
شرایط سایت اعلام شده: ارتفاع، محدوده دمای محیط و میزان گوگرد سوخت، ثبت شده در ضمیمه فنی.
سوالات متداول از خریداران
چه اندازه ژنراتور صنعتی برای بار 300 کیلو وات در حال اجرا نیاز دارم؟
برای کارهای آماده به کار با بار مختلط و بدون موتورهای بزرگ مستقیم، یک مجموعه 350 تا 400 کیلووات نقطه شروع عادی است. تقاضای شروع بزرگترین موتور را اضافه کنید، رتبه بندی سایت را اعمال کنید، و پاسخ معمولاً بالاتر از پایین تر قرار می گیرد.
آیا یک ژنراتور صنعتی می تواند 24 ساعت شبانه روز کار کند؟
فقط در صورتی که برای آن رتبه بندی شده باشد. توان پرایم ساعات نامحدودی را با اضافه بار کوتاه اجازه می دهد. برق پیوسته اجازه می دهد تا ساعات نامحدودی را در یک بار ثابت و بدون هیچ کدام، انجام دهد. واحدهای آماده به کار اضطراری برای چند صد ساعت در سال ساخته می شوند.
آیا یک ژنراتور بزرگتر همیشه ایمن تر است؟
خیر. کار کردن زیر حدود 30 درصد بار برای دوره های طولانی باعث احتراق ناقص، تجمع کربن و مصرف سوخت بالاتر در هر کیلووات ساعت می شود. بزرگسازی همچنین هزینه بیشتری از نظر سرمایه، فضای کف و نگهداری در ماشینهایی که هرگز به دمای عملیاتی نمیرسند، دارد.
کدام مارک موتور را انتخاب کنم؟
با شبکه خدمات در دسترس سایت شروع کنید، سپس سوخت سوخت را با میانگین بار خود و سپس قیمت را مقایسه کنید. خانواده موتور از مجموعه دیزل ژنراتور کامینز و سایر سازندگان معتبر معمولاً در دسترس بودن قطعات برنده می شوند، در حالی که برخی از موتورهای وارداتی در ساعات بین تعمیرات اساسی برنده می شوند.
سه تصمیم بیشترین ریسک را در یک پروژه ژنراتور صنعتی به همراه دارند: رتبه بندی وظیفه نوشته شده در مظنه، لیست بار پشت رقم کیلووات و خانواده موتورهایی که برای دهه آینده سرویس خواهند شد. این موارد را درست انجام دهید و محفظه، پنل کنترل و مخزن سوخت به جای مشکل تبدیل به جزئیات می شوند.
قبل از درخواست قیمت، لیست بار، ارتفاع سایت، دمای محیط و ساعات کار مورد انتظار را ارسال کنید. یک نقل قول ساخته شده بر روی این چهار ورودی زمان بیشتری برای آماده شدن و زمان بسیار کمتری برای دفاع پس از تحویل نیاز دارد.
قیمتی برای یک مجموعه آماده به کار 250 کیلووات روی میز شما می آید: موتور پرکینز، دینام با نام تجاری، مخزن پایه 24 ساعته، یک کنترلر دیجیتال. نشان موتور خطی است که همه ابتدا می خوانند، و همچنین خطی است که کمترین چیزی را در مورد اینکه آیا مجموعه واقعاً ساختمان شما را حمل می کند...
پرس و جوی 400 کیلووات تا زمانی که به سه سوال پاسخ داده شود ساده به نظر می رسد: بزرگترین موتور موجود در سایت چیست، اتاق کارخانه در ماه جولای چقدر گرم می شود، و چه کسی دستگاه را در 90 کیلومتری نزدیکترین شهر سرویس می دهد؟ این پاسخها امتیاز مورد نیاز را بین 20 تا 40 درصد در یک...
یک مجموعه 250 کیلوواتی سفارش داده شده برای یک کارخانه پوشاک در نزدیکی داکا، یک واحد 30 کیلوواتی که کابینه مخابرات روستایی را از طریق قطعی های روزانه زنده نگه می دارد، و یک دستگاه 400 کیلوواتی که پشت سالن های عمل بیمارستان ایستاده است: سه شغل بسیار متفاوت، یک نشان مشترک، مجم...